انرژی تجدید پذیر

بهترین باتری های خورشیدی در سال 2022

بهترین باتری های خورشیدی در سال 2022
بهترین باتری های خورشیدی در سال 2022

بهترین باتری های خورشیدی در سال 2022 : در این مقاله به معرفی بهترین و پرفروشترین باتری هایی که در سیستم خوردشیدی به کار میرود میپردازیم.

پنل های خورشیدی یک راه عالی برای جذب انرژی رایگان از خورشید است.

با این حال، حتی پنل های خورشیدی نیز یک ایراد عمده دارند: زمانی که خورشید غروب می کند، جریان برق متوقف می شود.

برای جلوگیری از این اتفاق، می‌توانیم انرژی را در باتری ها ذخیره کنیم.

این باتری ها همچنین می توانند انرژی تولید شده توسط توربین های بادی یا هر شکل دیگری از تولید برق پایدار را ذخیره کنند.

بسته به اندازه باتری خورشیدی، می توان از آنها برای هر چیزی از شارژ کردن تلفن همراه گرفته تا گرم کردن کل خانه استفاده کرد.

باتری های خورشیدی دارای مشخصات مختلفی هستند.

از برندهایی مانند تسلا، جنراک و ال‌جی که هزاران دلار قیمت دارند تا مارکهای کم معروفتر که از چرخ دستی‌های گلف گرفته تا قایق‌های بادبانی موتوری مناسب هستند.

در این مقاله، ما بر روی بهترین باتری‌های خورشیدی برای وسایل نقلیه، خانه‌های کوچک تمرکز می‌کنیم.

معرفی بهترین باتری ها به صورت اجمالی

 • بهترین سرب اسیدی : VMaxTanks 12V, 125Ah (مشاهده در آمازون)
 • از لحاظ قیمت : Weize 12V, 75AH (مشاهده در آمازون)
 • بهترین لیتیوم : ExpertPower 12V, 100Ah (مشاهده در آمازون)
 • هیبریدی : Renogy 12V, 100Ah (مشاهده در آمازون)
 • بهترین قابل حمل : Blavor Qi Portable Charger 10,000mAh (مشاهده در آمازون )

چگونه بهترین باتری ها را انتخاب کردیم ؟

ما محصولات بیش از 12 تولید کننده را بررسی کردیم تا مجموعه ای از باتری های خورشیدی مختلف را پیدا کنیم .

 

موارد زیر معیارهای اصلی بودند:

 

عملکرد :  همه باتری‌های خورشیدی 12 ولت برق تولید می‌کنند، بنابراین مقدار آمپر ساعت (Ah) تفاوت اصلی بین آنها است.

دو باتری با مقدار آمپر ساعت یکسان عملکرد تقریباً مشابهی را ارائه می دهند، بنابراین ما ظرفیت های مختلفی برای کارهای مختلف انتخاب کردیم.

 

شیمیایی : باتری های از مواد مختلف شیمیایی ساخته شده اند ما از این لحاظ هم آنها را بررسی کردیم تا متوجه شویم عملکرد و طول عمر آنها به چه نحوی است.

 

برند و قیمت : بعضی از برند ها به عنوان برندهای عرضه کننده محصولات با کیفیت شناخته میشوند و این مورد که ماندگاری برند  هم یکی از معیارهای انتخاب ما بوده .

همچنین قیمت نسبت به کارایی را هم لحاظ کردیم تا محصول مرقون به صرفه ای انتخاب کنیم.

چراغ دیوارکوب خورشیدی مدل COB

تومان104.000تومان145.000
چراغ دیوارکوب خورشیدی مدل COB از چراغ های دیواری ال ای دی است که با پنل خورشیدی می باشد. نور این لامپ خورشیدی مهتابی(سفید ) میباشد. این محصول داراری سنسور حرکت در شب می باشد و قابلیت تشخیص حرکت در فاصله 5 متری را داراست. این محصول برای فضای بیرونی ساخته شده است و در مقابل رطوبت و باران مقاوم است. این چراغ دارای RIP sensor + CDDS Night sensor  می باشد و می تواند به صورت خودکار در شب روشن شود . مدت زمان شارژ کامل محصول 6 تا 8 ساعت و در MODE 1 مدت زمان روشن بودن در شب حدود 6 ساعت و در MODE 3 به 9 ساعت هم می رسد. نور این مدل از چراغ  COB به دلیل 48 چیپه بودن از مدل مشابه SMD بیشتر است. مقایسه دیوارکوب cob وsmd این چراغ نوردهی خوبی دارد و دارای 3 حالت نوردهی است.
 • Mode 1 : فعال شدن در زمان تاریکی و با حرکت اجسام باعث روشن شدن آن می شود(حالت پرنور)
 • Mode 2 :روشنایی با 20 درصد توان نوری و حرکت اشیاء در 5 متری باعث روشن شدن تمام ظرفیت دستگاه به مدت 20 ثانیه می شود.
 • Mode 3 :روشن شدن با 50 درصد توان نوری چراغ به صورت خودکار در زمان تاریکی و ثابت ماندن تا زمان روشن شدن هوا
سنسور تعبیه شده در این محصول با هر حرکت در زاویه 120 درجه و شعاع 5 متری آن در مود  2 باعث روشن شدن پرنور آن  می شود. این چراغ جهت نصب بر دیوار ساخته شده ومی تواند دیوار های باغ و هر مکان دیگری را در شب روشن کند. ابعاد خود این محصول 102x53x130mm  است . همچنین بست و پیچ جهت نصب همراه با محصول تعبیه شده است. باتری درون این لامپ ظرفیت ۱۲۰۰ میلی آمپری دارد که در وجود نور با پنل خورشیدی شارژ می شود و در زمان روشنایی نوری حدود 12 لوکس خواهد داشت.

پروژکتور خیابانی خورشیدی لنزدار مدل LL-63t

تومان435.500
پروژکتور خیابانی خورشیدی لنزدار مدل LL-63t یا solar induction wall lamp از چراغ های خورشیدی با پنل است. این محصول به برق یا سیم کشی نیاز نداشته و با نور شارژ می شود و خودکار شب روشن می شود. چراغ خورشیدی دارای 3 چراغ COB با لنز تعبیه شده بر روی آن است. پنل خورشیدی این محصول بر روی پشت آن نصب شده و در روز و با نور باعث شارژ شدن محصول می شود. نوردهی بالای  این پروژکتور ها باعث شده که بتواند تا حدود 65 متر مربع را روشن کند البته برای بازدهی نوری بالاتر باید در ارتفاع بیشتر از 3 متر نصب شود. همچنین با کنترل تعبیه شده می توانید نور آن را کم و زیاد کنید یا نحوه تنظیمات روشن و خاموش شدن آن را عوض کنید. چراغ خورشیدی مذکور دارای سنسور حرکتی ، روشن شدن در شب(فتوسل) ، پنل خورشیدی (شارژ به واسطه نور ) می باشد. این محصول دارای سه نوع حالت روشن شدن می باشد.
 • Mode 1 : فعال شدن در زمان تاریکی و روشن شدن با حرکت اجسام در روبروی آن(حالت پرنور)
 • Mode 2 :روشنایی با 30درصدتوان نوری و حرکت اشیاء در 10 متری باعث روشن شدن تمام ظرفیت دستگاه به مدت 15 ثانیه می شود.
 • Mode 3 :روشن شدن با 70 درصد ظرفیت خود و ثابت ماندن نور آن در شب (غیر فعال شدن سنسور حرکت)
البته توجه کنید با کنترل آن شدت نوردهی در هر حالت را می توانید تغییر دهید. سنسور حرکتی آن می تواند در شب تا 10 متر فاصله حرکت اجسام را شناسایی کند.(البته به نحوه و ارتفاع نصب آن نیز بستگی دارد) جهت نصب آن پایه و پیچ و بست درون جعبه تعبیه شده است. این محصول دارای گواهینامه IP65 است که در مقابل باران و رطوبت مقاوم است و به آسودگی می توانید در فضای خارجی نصب کنید. باتری این محصول 6000 میلی آمپر ساعت است که در شب با توجه به مود استفاده می تواند بین 6 تا 9 ساعت مورد استفاده قرار گیرد .

چراغ خورشیدی دستی و پاوربانک مدل w-853

تومان420.000
چراغ خورشیدی دستی و پاوربانک مدل w-853 دارای دو چراغ cob لنز دار بوده و نوردهی خوبی دارد. این چراغ بدنه abs پلاستیکی داشته و در مقابل باران و رطوبت مقاوم است اما نمی توان غوطه ور درون آب استفاده کرد. پشت محصول دارای صفحه خورشیدی بوده و با نور خورشیدی باتری آن را شارژ می کند. نورافکن دستی دارای دسته و همچنین دو آهنربای قوی در پشت آن تعبیه شده است تا جهت نصب بتوانید آن را به تمام سطوح فلزی بچسبانید. محصول در جعبه خود دارای سیم مخصوص جهت شارژ دستگاه نیز می باشد. یعنی در زمانی که نمیخواهید با نور خورشید شارژ شود آن را به شارژر وصل کنید و باتری آنرا شارژ کنید. با نور خورشید حدود 5 ساعت در معرض نور مستقیم خورشید و با شارژر حدود 2 ساعت به شارژ کامل می رسد. روشنایی دستگاه قابل تنظیم بوده و با فشار دادن کلید روی آن نور آن نیز کم و زیاد می شود. طول عمر باتری آن با شارژ کامل و در استفاده حداکثر نور آن حدود 3 الی 4 ساعت می باشد. همچنین بر روی نورافکن دستی خورشیدی صفحه نمایشگر ال ای دی جهت نشان دادن شارژ باقی مانده دستگاه تعبیه شده است. برای شارژ تلفن همراه می توانید از کابل موجود در بسته محصول که مدل usb mini است استفاده کنید یا با توجه به نیاز خود از کابل خود جهت شارژ کردن استفاده کنید. دسته محصول قابلیت تنظیم در 180 درجه را داشته که در جهت تنظیم زاویه نوردهی قابل استفاده است.

چراغ ال ای دی خورشیدی + پاوربانک مدل SL-D6

تومان399.000
چراغ ال ای دی سولار خورشیدی مدل  SL-D6 دارای 42 عدد چیپ SMD بوده و نوردهی خوبی دارد. پشت محصول دارای صفحه خورشیدی بوده و با نور خورشیدی باتری آن را شارژ می کند. علاوه بر روشنایی می توانید از فلشر دستگاه به عنوان جلب توجه و همچنین در کمپینگ استفاده کند. نورافکن دستی دارای دسته بوده و آهنربا در پشت دسته آن جهت چسباندن به آهن قرار داده شده که متاسفانه آهنربا در حالت 90 درجه قادر به نگه داشتن دستگاه نمی باشد. محصول به دو روش قابل شارژ بوده و هم از طریق نور خورشید و هم با سیم قابل شارژ است. مسلما از طریق نور خورشید مدت زمان بیشتری نیاز دارد تا به شارژ کامل برسد. با سیم شارژر آن حدود 3 ساعت و با نور خورشید تا دو برابر این مدت برای شارژ کامل دستگاه زمان لازم است. روشنایی دستگاه قابل تنظیم بوده و با فشار دادن کلید روی آن نور آن نیز کم و زیاد می شود. مدت زمان شارژ کامل آن بین 4 تا 6 ساعت می باشد که مسلما در حالت نوردهی حداکثر آن 4 ساعت می باشد. روی دستگاه صفحه ای با چراغ ال ای دی برای نشان دادن میزان شارژ دستگاه تعبیه شده است. جهت شارژ نیز می توانید بسته به نیاز خود از کابل مورد نظر استفاده کنید ولی توجه کنید که باتری آن 3000 میلی آمپر بوده و در وهله اول جهت روشنایی ساخته شده. جهت تنظیم نوردهی دستگاه نیز می توانید دسته تعبیه شده را در حالته 0 تا 180 درجه حرکت دهید. توجه کنید که برای شارژ دستگاه تنها از سیم تعبیه شده درون جعبه دستگاه استفاده کنید.

چراغ دیوارکوب خورشیدی مدل ZB-168

تومان405.000
پروژکتور دیوارکوب خورشیدی مدل ZB-168 یا solar induction wall lamp از چراغ های خورشیدی با پنل متصل است. دیوارکوب سولار مذکور دارای 8 قسمت با چراغ cob می باشد که نوردهی خوبی دارد. پنل خورشیدی این محصول بر روی پشت آن نصب شده و در روز و به وسیله نور شارژ می شود به همین دلیل مناسب فضای خارجی می باشد. نوردهی بالای  این پروژکتور ها باعث شده که بتواند تا حدود 30 تا 40 متر مربع را روشن کند البته برای بازدهی نوری بالاتر باید در ارتفاع بیشتر از 3 متر نصب شود. عملکرد این چراغ دیواری خورشیدی خودکار بوده و در روز شارژ و در شب خودکار روشن می شود. وجود سنسور RIP Motion sensor باعث شده تا در حالت شماره 1 و 2 با حرکت اجسام در مقابل آن روشن شود. حالت های نوردهی این پروژکتور خورشیدی به وسیله کنترل تعبیه شده درون دستگاه یا دکمه روی دستگاه قابل تعویض می باشد. این محصول دارای سه نوع حالت روشن شدن می باشد.
 • Mode 1 : عملکرد در شب و روشن شدن با حرکت اجسام در فاصله 3 تا 5 متری به مدت 15 ثانیه
 • Mode 2 :روشنایی با 30درصدتوان نوری به صورت دائم در شب و حرکت اشیاء در 5متری باعث روشن شدن تمام ظرفیت دستگاه به مدت 15 ثانیه می شود.
 • Mode 3 :روشن شدن با 70 درصد ظرفیت خود و ثابت ماندن نور آن در شب (غیر فعال شدن سنسور حرکت)
سنسور حرکتی آن می تواند در شب تا 5 متر فاصله حرکت اجسام را شناسایی کند.(البته به نحوه و ارتفاع نصب آن نیز بستگی دارد) این محصول دارای گواهینامه IP65 است که در مقابل باران و رطوبت مقاوم است و به آسودگی می توانید در فضای خارجی نصب کنید. دارای دو عدد باتری شارژی 3.7 ولت سایز AA جهت تامین انرژی درون دستگاه می باشد.

پروژکتور خیابانی خورشیدی مدل w789a-3

تومان487.000
پروژکتور خیابانی خورشیدی لنزدار مدل w789a-3 یا solar induction street lamp از چراغ های خورشیدی با پنل همراه است. این محصول به برق یا سیم کشی نیاز نداشته و با نور شارژ می شود و خودکار شب روشن می شود. چراغ خورشیدی دارای 6 چراغ با لنز تعبیه شده بر روی آن است. هر چراغ دارای 30 عدد LED SMD و در مجموع 180 عدد ال ای دی اس ام دی می باشد. پنل خورشیدی این محصول بر روی پشت آن نصب شده و در روز و با نور باعث شارژ شدن محصول می شود. پایه محصول بر روی محصول تعبیه شده است و قابلیت تغییر زاویه 180 درجه دارد. سنسور حرکتی RIP و سنسور روشن شدن خودکار در شب از دیگر ویژگی های این محصول می باشد. همچنین با کنترل تعبیه شده می توانید حالت های نوردهی و مود های آن را تعویض کنید. این محصول دارای سه نوع حالت روشن شدن می باشد.
 • Mode 1 : فعال شدن در زمان تاریکی و روشن شدن با حرکت اجسام در روبروی آن(حالت پرنور)
 • Mode 2 :روشنایی با 30درصدتوان نوری و حرکت اشیاء در 10 متری باعث روشن شدن تمام ظرفیت دستگاه به مدت 15 ثانیه می شود.
 • Mode 3 :روشن شدن با 70 درصد ظرفیت خود و ثابت ماندن نور آن در شب (غیر فعال شدن سنسور حرکت)
سنسور حرکتی آن می تواند در شب تا 10 متر فاصله حرکت اجسام را شناسایی کند.(البته به نحوه و ارتفاع نصب آن نیز بستگی دارد) جهت نصب آن پایه و پیچ و بست درون جعبه تعبیه شده است. این محصول دارای گواهینامه IP65 است که در مقابل باران و رطوبت مقاوم است و به آسودگی می توانید در فضای خارجی نصب کنید. درون محصول دو عدد باتری مدل 18650 تعبیه شده که معمولا پس از یک تا یک ونیم سال نیاز به تعویض پیدا می کنند. باتری ها در بازار یافت می شود و هزینه زیادی برای تعویض آن ها نخواهید پرداخت.

چراغ خورشیدی طرح دوربین مدار بسته مدل JD-2178T

تومان285.000
پروژکتور دوربینی خورشیدی مدل JD-2178T از سری چراغ های خورشیدی طرح دوربین مدار بسته می باشد. این چراغ ها دارای 77 ال ای دی SMD می باشد که انرژی خود را از طریق دو باتری تعبیه شده درون آن تامین میکنند. دو باتری 18650 درون محصول انرژی خود را به واسطه پنل خورشیدی تعبیه شده روی محصول تامین می کند. به واسطه تامین انرژی از باتری 3.7 ولتی می توان به آسودگی در فضای بیرونی و در معرض رطوبت و باران استفاده کرد. بنابراین محصول هیچ نیاز به سیم کشی و برق ندارد و انرژی خود را از نور تامین میکند. همچنین پروژکتور دارای RIP sensor + CDDS Night sensor  می باشد و می تواند به صورت خودکار در شب روشن شود . سنسور حرکتی تعبیه شده روی چراغ تا فاصله 5 متری را پوشش می دهد و نحوه عملکرد آن در ادامه اشاره شده است. نحوه روشن و خاموش محصول به وسیله دکمه تعبیه شده یا کنترل همراه محصول می باشد. برد کنترل حدودا تا 7 متر می رسد. این محصول سه حالت روشنایی دارد که با کنترل یا دکمه آن تغییر پیدا می کند.
 • حالت اول: که با یک بار فشار دادن دکمه یا MODE 1 روی کنترل فعال می شود که در هنگام شب و تاریکی با حرکت اجسام در مقابل آن چراغ روشن می شود(با تمام ظرفیت روشنایی)
 • حالت دوم: دو بار فشار دکمه یا دکمه MODE 2 روی کنترل که هنگام شب با 30 درصد ظرفیت به صورت دائم روشن می شود و با حرکت اجسام با تمام ظرفیت خود روشن می شود.
 • حالت سوم: سه بار فشار دکمه یا MODE 3 روی کنترل که در این حالت سنسور حرکتی غیرفعال شده و در هنگام شب با 60 درصد ظرفیت پروژکتور به صورت دائم روشن می ماند.
این پروژکتور با هر بار شارژ کامل برای مثال در حالت سوم یا MODE 3 (بین 6 – 8 ساعت)  می تواند تا 6 ساعت در زمان نیاز شما روشن بماند. ارتفاع پیشنهادی برای نصب این پروژکتور بین 2 تا 5متر است. این پروژکتور ابعاد  20 در 17 را داراست و این محصول قادر به چرخش 360 درجه می باشد. درون جعبه محصول خود چراغ، پیچ جهت نصب، کنترل، چایه و برگه راهنما به زبان انگلیسی تعبیه شده است.

پروژکتور 20 وات خورشیدی W756-3 cob

تومان305.000تومان315.000
پروژکتور 20 وات خورشیدی W756-3 cob از پروژکتور های ال ای دی با پنل خورشیدی می باشد. این پروژکتور نوردهی خوبی دارد و دارای 3 حالت نوردهی است. پروژکتور خورشیدی W756-3 دارای سه چراغ ال ای دی سی او بی است . این محصول دارای استاندارد IP65  می باشد و می توان آن را بی هیچ نگرانی بیرون خانه در مقابل باران و رطوبت نصب کرد . این پروژکتور دارای RIP sensor + CDDS Night sensor  می باشد و می تواند به صورت خودکار در شب روشن شود . پروژکتور 20 وات خورشیدی دارای کنترل و همچنین پایه برای نصب می باشد. این پروژکتور وزن سبکی دارد و به راحتی قابل حمل بوده و به صورت شارژی با نور خورشید می توانید در منزل ، محل کار ، اتومبیل ، مسافرت و هر مکان دیگری استفاده نمایید. این پروژکتور با هر بار شارژ کامل (بین 6 - 8 ساعت)  می تواند تا 6 ساعت در زمان نیاز شما روشن بماند. این پروژکتور قد 23.5 و عرض 11.5 را داراست و طول پایه آن 16 سانتی متر می باشد. همچنین بست و پیچ جهت نصب در جعبه آن موجود می باشد. این محصول دارای سه نوع حالت روشن شدن می باشد.
 • Mode 1 : روشن شدن کامل چراغ به صورت خودکار در زمان تاریکی(حالت پرنور)
 • Mode 2 :روشنایی با 30درصدتوان نوری و حرکت اشیاء در 5 متری باعث روشن شدن تمام ظرفیت دستگاه به مدت 15 ثانیه می شود.
 • Mode 3 :روشن شدن با 50 درصد توان نوری چراغ به صورت خودکار در زمان تاریکی(تا دو برابر عمر دهی بیشتر)

بهترین باتری سربی اسیدی خورشیدی : VMaxTanks 12V, 125Ah

VMaxTanks 12V, 125Ah

VMaxTanks 12V, 125Ah

باتری VMaxTanks 12V, 125Ah برای راه اندازی شبکه مستقل برق و خارج از شبکه سراسری  توصیه میشود.

 • آمپر ساعت : 125Ah
 • چرخه : 1000 بار
 • وزن : 34 کیلوگرم

همچنین مزیت های این باتری :

 • طول عمر بالا
 • ایمن برای استفاده در زاویه ای
 • پشتیبانی و گارانتی رایگان

معایب این باتری :

 • قیمت بالا
 • سنگینی وزن

اگر به دنبال باتری خورشیدی هستید که بتوانید وسایل نقلیه خود را روشن کنید، باتری خورشیدی 12 ولت VMaxTanks انتخاب خوبی است.

این باطری AGM نوعی باتری شیمیایی سرب-اسید است که مدتهاست ثابت کرده است که یکی از بهترین گزینه ها برای ذخیره انرژی است.

با این حال، برخلاف نوع اصلی اسید سرب پر از مایع، باتری های AGM الکترولیت را در ظروف پلاستیکی مهر و موم شده ذخیره می کنند.

اگر واژگون شوند، نمی ریزند تا بتوان از آن ها در هر حالتی استفاده کرد. آنها همچنین نیازی به تعمیر و نگهداری فراتر از شارژ مجدد ندارند.

خروجی 125 آمپر ساعت و 12 ولت است  و همچنین نیز گزینه خوبی برای  زمانی که چندین باتری به هم متصل شوند تا خروجی بالاتری برای استفاده خارج از شبکه فراهم کنند.

همچنین در هوای سرد که باتری های لیتیوم یونی کارایی کمتری دارند، عملکرد خوبی دارد.

با وجود اینکه باتری خورشیدی VMaxTanks گران تر از مدلهای  مشابه است، می توان انتظار داشت که 8 تا 10 سال یا حدود 1000 چرخه عمر کند.

VMaxTanks طول عمری تا 3600 چرخه را هم دارد.

بهترین باتری از لحاظ قیمت :Weize 12V, 75AH

Weize 12V, 75AH

Weize 12V, 75AH

Weize به تولید باتری های مرقون به صرفه شهرت دارد و این باتری 75Ah آن مناسب برای ذخیره سازی و استفاده در وسایل موتوری کوچک میباشد.

 • آمپر ساعت : 75Ah
 • چرخه : 600 (تخمین زده شده)
 • وزن : 20.4 کیلوگرم

مزیت های این باتری :

 • قدرت مناسب برای وسایل نقیله کوچک 
 • بدون نیاز به نگهداری خاصی
 • قیمت مناسب

معایب این باتری :

 • عمر کمتر نسبت به مدلهای درجه یک
 • جنس بدنه تا حدودی ضعیف

باتری خورشیدی Weize یکی دیگه از مدلهای محبوب سربی اسیدی است .از این باتری با اطمینان از عدم نشت الکترولیت اسید در هر موقعیتی استفاده کرد.

طراحی جمع و جور Weize و ظرفیت 75Ah برای طیف گسترده ای  از کارها مناسب است. وزن تقریبا سبکی دارد و مناسب برای استفاده در کمپینگ و  موتورهای قایقهای کوچک است.

همچنین این باتری برای استفاده در موتورهای کفکش آب هم مناسب است. همچنین برای موتورهای تجهیزات کشاورزی کوچک و روشنایی اضطراری هم میتوان استفاده کرد.

طول عمر این باتری حدود 6 سال ذکر شده و چرخه ای حدود 600 تا 700 خواهد داشت.

و در کل نسبت به قیمت و کارایی باتری مرقون به صرفه ای است.

 

بهترین باتری خورشیدی لیتیومی  : ExpertPower 12V, 100Ah

بهترین باتری خورشیدی لیتیومی

بهترین باتری خورشیدی لیتیومی

باتری های LiFePO4 ExpertPower به عملکرد خوب و طول عمر بسیار بالا معروف هستند . این نوع باتری یکی از بادوامترین باتری ها خورشیدی موجود در بازار است و میتواند برای سالهای زیادی سطح انرژی ثابتی ارائه کند.

 • آمپر ساعت : 100Ah
 • چرخه : بیش از 2500
 • وزن : 10 کیلوگرم
مزیت های این باتری :
 • عملکرد مداوم بسیار بالا
 • طول عمر بسیار بالا
 • خیلی سبک 
معایب این باتری :
 • گران 
 • به اندازه باتری سربی اسیدی در هوای سرد کارآمد نیست.

 

باتری های لیتیومی معمولا قدرت و عملکرد بهتری در طول گذر زمان نسبت به باتری های سربی اسیدی نشان میدهند. 

این باتری در هر سال حدود 1 درصد تخریب میشود و دارای حداقل عمر بالای 2500 چرخه است ، که ممکن است در یک دوره 10 ساله به 7000 چرخه هم برسد .

در ضمن این نوع باتری ها نسبت به سربی اسیدی سریعتر شارژ میشوند . ExpertPower LiFePO4 دوستدار محیط زیست است و از عناصر کمیاب طبیعت استفاده نمیکند.

این نوع باتری هیچ خطری در اثر شارژ بیش از حد ایجاد نمیکند چون سلولهای غیر قابل احتراقی دارد . این مزیت باعث میشود این باتری ها در محیط های پر خطر زیاد استفاده شود .

این نوع باتری تقریبا در همه جا استفاده میشود و تنها ایراد جزیی آنها کاهش عملکرد در دماهای زیر صفر درجه است .

همچنین این باتری قیمتی حدودا دو برابری قیمت باتری های سربی اسیدی دارد .

 

 

 

بهترین باتری خورشیدی ژل هیبرید: ExpertPower 12V, 100Ah

باتری ژل هیبرید

باتری ژل هیبرید

این باتری محصول شرکت Renogy است که این شرکت تمرکز خود را بر روی محصولات مبتنی بر انرژی های تجدیدپذیر گذاشته است. این باتری از فناوری صفحه های مخصوص خود ساخته شده که از طول عمری و سطح ایمنی بالایی برخوردار است .

 • آمپر ساعت : 100Ah
 • چرخه : 750
 • وزن : 29 کیلوگرم

مزیت های این باتری :

 • دوام  فوق العاده
 • غیر خطرناک
 • کیفیت بدنه 

معایب این باتری :

 • شارژ آهسته
 • گرانتر از سربی اسیدی

این باتری شکل دیگری از ترکیب شیمیایی سرب اسیدی است . این نوع باتری امکان استفاده با هر زاویه ای را دارد. همچنین در برابر لرزش بسیار مقاوم است. همچنین امکان استفاده در درجه حرارت های بالا را دارا میباشد.

این ویژگی ها استفاده از آنها را در کاربردرهای دریایی و همچنین صنعت و شبکه های مستقل زیاد کرده است.

این باتریها به دلیل طول عمر و قابلیت اطمینان بالا اغلب با ژنراتورهای اضطراری و تجهیزات پزشکی جفت میشوند.

عمر این باتری ها تا 12 سال هم میرسد. ترشح این باتری ها نسبتا کم و حدود 3درصد در ماه است بنابراین میتوان آنها را به مدت طولانی در انبار نگهداری کرد.

بهترین باتری خورشیدی قابل حمل: ExpertPower 12V,Blavor Qi Portable Charger 10,000mAh

بهترین باتری خورشیدی قابل حمل

بهترین باتری خورشیدی قابل حمل

این باتری دارای پنل سولار مخصوص به خود است تا هر کجا قرار میگرد امکان ذخیر انرژی را داشته باشد. و همچنین میتواند انواع دستگاه را از طریق usb یا بی سیم شارژ کند.

 • آمپر ساعت : 10Ah
 • چرخه : در دسترس نیست
 • وزن : 0.283 کیلوگرم

مزیت های این باتری :

 • بدنه محکم
 • گزینه های شارژ چندگانه
 • مقرون به صرفه

معایب این باتری :

 • شارژ آهسته
 • نسبتا بزرگ

این باتری مناسب برای شارژ گوشی های تلفن همراه میباشد . و با حداکثر 10 آمپرساعت قابل شارژ همزمان 3 گوشی را دارد.همچنین قابلیت شارژ بی سیم  و داری 2 پورت usb میباشد.

داری آی پی65 میباشد و ضد آب است و در مقابل ضربه هم مقاوم میباشد . و بسیار مناسب برای کمپینگ است.

تولید کننده آن Blavor اطلاعات در مورد چرخه این باتری نداده است اما در دستگاههای مشابه چرخه ای بین 200 تا 1000 دارند .

 

چراغ دیوارکوب خورشیدی مدل COB

تومان104.000تومان145.000
چراغ دیوارکوب خورشیدی مدل COB از چراغ های دیواری ال ای دی است که با پنل خورشیدی می باشد. نور این لامپ خورشیدی مهتابی(سفید ) میباشد. این محصول داراری سنسور حرکت در شب می باشد و قابلیت تشخیص حرکت در فاصله 5 متری را داراست. این محصول برای فضای بیرونی ساخته شده است و در مقابل رطوبت و باران مقاوم است. این چراغ دارای RIP sensor + CDDS Night sensor  می باشد و می تواند به صورت خودکار در شب روشن شود . مدت زمان شارژ کامل محصول 6 تا 8 ساعت و در MODE 1 مدت زمان روشن بودن در شب حدود 6 ساعت و در MODE 3 به 9 ساعت هم می رسد. نور این مدل از چراغ  COB به دلیل 48 چیپه بودن از مدل مشابه SMD بیشتر است. مقایسه دیوارکوب cob وsmd این چراغ نوردهی خوبی دارد و دارای 3 حالت نوردهی است.
 • Mode 1 : فعال شدن در زمان تاریکی و با حرکت اجسام باعث روشن شدن آن می شود(حالت پرنور)
 • Mode 2 :روشنایی با 20 درصد توان نوری و حرکت اشیاء در 5 متری باعث روشن شدن تمام ظرفیت دستگاه به مدت 20 ثانیه می شود.
 • Mode 3 :روشن شدن با 50 درصد توان نوری چراغ به صورت خودکار در زمان تاریکی و ثابت ماندن تا زمان روشن شدن هوا
سنسور تعبیه شده در این محصول با هر حرکت در زاویه 120 درجه و شعاع 5 متری آن در مود  2 باعث روشن شدن پرنور آن  می شود. این چراغ جهت نصب بر دیوار ساخته شده ومی تواند دیوار های باغ و هر مکان دیگری را در شب روشن کند. ابعاد خود این محصول 102x53x130mm  است . همچنین بست و پیچ جهت نصب همراه با محصول تعبیه شده است. باتری درون این لامپ ظرفیت ۱۲۰۰ میلی آمپری دارد که در وجود نور با پنل خورشیدی شارژ می شود و در زمان روشنایی نوری حدود 12 لوکس خواهد داشت.

پروژکتور خیابانی خورشیدی لنزدار مدل LL-63t

تومان435.500
پروژکتور خیابانی خورشیدی لنزدار مدل LL-63t یا solar induction wall lamp از چراغ های خورشیدی با پنل است. این محصول به برق یا سیم کشی نیاز نداشته و با نور شارژ می شود و خودکار شب روشن می شود. چراغ خورشیدی دارای 3 چراغ COB با لنز تعبیه شده بر روی آن است. پنل خورشیدی این محصول بر روی پشت آن نصب شده و در روز و با نور باعث شارژ شدن محصول می شود. نوردهی بالای  این پروژکتور ها باعث شده که بتواند تا حدود 65 متر مربع را روشن کند البته برای بازدهی نوری بالاتر باید در ارتفاع بیشتر از 3 متر نصب شود. همچنین با کنترل تعبیه شده می توانید نور آن را کم و زیاد کنید یا نحوه تنظیمات روشن و خاموش شدن آن را عوض کنید. چراغ خورشیدی مذکور دارای سنسور حرکتی ، روشن شدن در شب(فتوسل) ، پنل خورشیدی (شارژ به واسطه نور ) می باشد. این محصول دارای سه نوع حالت روشن شدن می باشد.
 • Mode 1 : فعال شدن در زمان تاریکی و روشن شدن با حرکت اجسام در روبروی آن(حالت پرنور)
 • Mode 2 :روشنایی با 30درصدتوان نوری و حرکت اشیاء در 10 متری باعث روشن شدن تمام ظرفیت دستگاه به مدت 15 ثانیه می شود.
 • Mode 3 :روشن شدن با 70 درصد ظرفیت خود و ثابت ماندن نور آن در شب (غیر فعال شدن سنسور حرکت)
البته توجه کنید با کنترل آن شدت نوردهی در هر حالت را می توانید تغییر دهید. سنسور حرکتی آن می تواند در شب تا 10 متر فاصله حرکت اجسام را شناسایی کند.(البته به نحوه و ارتفاع نصب آن نیز بستگی دارد) جهت نصب آن پایه و پیچ و بست درون جعبه تعبیه شده است. این محصول دارای گواهینامه IP65 است که در مقابل باران و رطوبت مقاوم است و به آسودگی می توانید در فضای خارجی نصب کنید. باتری این محصول 6000 میلی آمپر ساعت است که در شب با توجه به مود استفاده می تواند بین 6 تا 9 ساعت مورد استفاده قرار گیرد .

چراغ خورشیدی دستی و پاوربانک مدل w-853

تومان420.000
چراغ خورشیدی دستی و پاوربانک مدل w-853 دارای دو چراغ cob لنز دار بوده و نوردهی خوبی دارد. این چراغ بدنه abs پلاستیکی داشته و در مقابل باران و رطوبت مقاوم است اما نمی توان غوطه ور درون آب استفاده کرد. پشت محصول دارای صفحه خورشیدی بوده و با نور خورشیدی باتری آن را شارژ می کند. نورافکن دستی دارای دسته و همچنین دو آهنربای قوی در پشت آن تعبیه شده است تا جهت نصب بتوانید آن را به تمام سطوح فلزی بچسبانید. محصول در جعبه خود دارای سیم مخصوص جهت شارژ دستگاه نیز می باشد. یعنی در زمانی که نمیخواهید با نور خورشید شارژ شود آن را به شارژر وصل کنید و باتری آنرا شارژ کنید. با نور خورشید حدود 5 ساعت در معرض نور مستقیم خورشید و با شارژر حدود 2 ساعت به شارژ کامل می رسد. روشنایی دستگاه قابل تنظیم بوده و با فشار دادن کلید روی آن نور آن نیز کم و زیاد می شود. طول عمر باتری آن با شارژ کامل و در استفاده حداکثر نور آن حدود 3 الی 4 ساعت می باشد. همچنین بر روی نورافکن دستی خورشیدی صفحه نمایشگر ال ای دی جهت نشان دادن شارژ باقی مانده دستگاه تعبیه شده است. برای شارژ تلفن همراه می توانید از کابل موجود در بسته محصول که مدل usb mini است استفاده کنید یا با توجه به نیاز خود از کابل خود جهت شارژ کردن استفاده کنید. دسته محصول قابلیت تنظیم در 180 درجه را داشته که در جهت تنظیم زاویه نوردهی قابل استفاده است.

چراغ ال ای دی خورشیدی + پاوربانک مدل SL-D6

تومان399.000
چراغ ال ای دی سولار خورشیدی مدل  SL-D6 دارای 42 عدد چیپ SMD بوده و نوردهی خوبی دارد. پشت محصول دارای صفحه خورشیدی بوده و با نور خورشیدی باتری آن را شارژ می کند. علاوه بر روشنایی می توانید از فلشر دستگاه به عنوان جلب توجه و همچنین در کمپینگ استفاده کند. نورافکن دستی دارای دسته بوده و آهنربا در پشت دسته آن جهت چسباندن به آهن قرار داده شده که متاسفانه آهنربا در حالت 90 درجه قادر به نگه داشتن دستگاه نمی باشد. محصول به دو روش قابل شارژ بوده و هم از طریق نور خورشید و هم با سیم قابل شارژ است. مسلما از طریق نور خورشید مدت زمان بیشتری نیاز دارد تا به شارژ کامل برسد. با سیم شارژر آن حدود 3 ساعت و با نور خورشید تا دو برابر این مدت برای شارژ کامل دستگاه زمان لازم است. روشنایی دستگاه قابل تنظیم بوده و با فشار دادن کلید روی آن نور آن نیز کم و زیاد می شود. مدت زمان شارژ کامل آن بین 4 تا 6 ساعت می باشد که مسلما در حالت نوردهی حداکثر آن 4 ساعت می باشد. روی دستگاه صفحه ای با چراغ ال ای دی برای نشان دادن میزان شارژ دستگاه تعبیه شده است. جهت شارژ نیز می توانید بسته به نیاز خود از کابل مورد نظر استفاده کنید ولی توجه کنید که باتری آن 3000 میلی آمپر بوده و در وهله اول جهت روشنایی ساخته شده. جهت تنظیم نوردهی دستگاه نیز می توانید دسته تعبیه شده را در حالته 0 تا 180 درجه حرکت دهید. توجه کنید که برای شارژ دستگاه تنها از سیم تعبیه شده درون جعبه دستگاه استفاده کنید.

چراغ دیوارکوب خورشیدی مدل ZB-168

تومان405.000
پروژکتور دیوارکوب خورشیدی مدل ZB-168 یا solar induction wall lamp از چراغ های خورشیدی با پنل متصل است. دیوارکوب سولار مذکور دارای 8 قسمت با چراغ cob می باشد که نوردهی خوبی دارد. پنل خورشیدی این محصول بر روی پشت آن نصب شده و در روز و به وسیله نور شارژ می شود به همین دلیل مناسب فضای خارجی می باشد. نوردهی بالای  این پروژکتور ها باعث شده که بتواند تا حدود 30 تا 40 متر مربع را روشن کند البته برای بازدهی نوری بالاتر باید در ارتفاع بیشتر از 3 متر نصب شود. عملکرد این چراغ دیواری خورشیدی خودکار بوده و در روز شارژ و در شب خودکار روشن می شود. وجود سنسور RIP Motion sensor باعث شده تا در حالت شماره 1 و 2 با حرکت اجسام در مقابل آن روشن شود. حالت های نوردهی این پروژکتور خورشیدی به وسیله کنترل تعبیه شده درون دستگاه یا دکمه روی دستگاه قابل تعویض می باشد. این محصول دارای سه نوع حالت روشن شدن می باشد.
 • Mode 1 : عملکرد در شب و روشن شدن با حرکت اجسام در فاصله 3 تا 5 متری به مدت 15 ثانیه
 • Mode 2 :روشنایی با 30درصدتوان نوری به صورت دائم در شب و حرکت اشیاء در 5متری باعث روشن شدن تمام ظرفیت دستگاه به مدت 15 ثانیه می شود.
 • Mode 3 :روشن شدن با 70 درصد ظرفیت خود و ثابت ماندن نور آن در شب (غیر فعال شدن سنسور حرکت)
سنسور حرکتی آن می تواند در شب تا 5 متر فاصله حرکت اجسام را شناسایی کند.(البته به نحوه و ارتفاع نصب آن نیز بستگی دارد) این محصول دارای گواهینامه IP65 است که در مقابل باران و رطوبت مقاوم است و به آسودگی می توانید در فضای خارجی نصب کنید. دارای دو عدد باتری شارژی 3.7 ولت سایز AA جهت تامین انرژی درون دستگاه می باشد.

پروژکتور خیابانی خورشیدی مدل w789a-3

تومان487.000
پروژکتور خیابانی خورشیدی لنزدار مدل w789a-3 یا solar induction street lamp از چراغ های خورشیدی با پنل همراه است. این محصول به برق یا سیم کشی نیاز نداشته و با نور شارژ می شود و خودکار شب روشن می شود. چراغ خورشیدی دارای 6 چراغ با لنز تعبیه شده بر روی آن است. هر چراغ دارای 30 عدد LED SMD و در مجموع 180 عدد ال ای دی اس ام دی می باشد. پنل خورشیدی این محصول بر روی پشت آن نصب شده و در روز و با نور باعث شارژ شدن محصول می شود. پایه محصول بر روی محصول تعبیه شده است و قابلیت تغییر زاویه 180 درجه دارد. سنسور حرکتی RIP و سنسور روشن شدن خودکار در شب از دیگر ویژگی های این محصول می باشد. همچنین با کنترل تعبیه شده می توانید حالت های نوردهی و مود های آن را تعویض کنید. این محصول دارای سه نوع حالت روشن شدن می باشد.
 • Mode 1 : فعال شدن در زمان تاریکی و روشن شدن با حرکت اجسام در روبروی آن(حالت پرنور)
 • Mode 2 :روشنایی با 30درصدتوان نوری و حرکت اشیاء در 10 متری باعث روشن شدن تمام ظرفیت دستگاه به مدت 15 ثانیه می شود.
 • Mode 3 :روشن شدن با 70 درصد ظرفیت خود و ثابت ماندن نور آن در شب (غیر فعال شدن سنسور حرکت)
سنسور حرکتی آن می تواند در شب تا 10 متر فاصله حرکت اجسام را شناسایی کند.(البته به نحوه و ارتفاع نصب آن نیز بستگی دارد) جهت نصب آن پایه و پیچ و بست درون جعبه تعبیه شده است. این محصول دارای گواهینامه IP65 است که در مقابل باران و رطوبت مقاوم است و به آسودگی می توانید در فضای خارجی نصب کنید. درون محصول دو عدد باتری مدل 18650 تعبیه شده که معمولا پس از یک تا یک ونیم سال نیاز به تعویض پیدا می کنند. باتری ها در بازار یافت می شود و هزینه زیادی برای تعویض آن ها نخواهید پرداخت.

نکاتی که باید قبل از خرید باتری خورشیدی در نظر بگیرید

مواد شیمایی استفاده شده در باتری ها موضع کلیدی است. با در نظر گرفتن این موضوع  انتخاب را به 4 ویژگی مورد بحث قرار دادیم .

مقدار قدرت

ولتاژ مورد نیاز هر وسیله الکتریکی ثابت است. به عنوان مثال، بسیاری از ماشین‌های گلف از باتری 6 ولتی، بیشتر خودروها از باتری 12 ولتی و کامیون‌های بزرگ ممکن است از باتری 24 ولتی استفاده کنند. 

بنابراین شما نمیتوانید باتری یک وسیله ای که 6 ولتی است را روی یک کامیون قرار بدهید .

با این حال، هر باتری می تواند از نظر آمپر ساعت (Ah) متفاوت باشد. به طور دقیق، این تعداد آمپری است که باتری می تواند در یک ساعت تامین کند.

در شرایط واقعی، این رقم بیشتر در مورد مدت زمان تامین انرژی باتری قبل از نیاز به شارژ مجدد است.

بنابراین به عنوان مثال یک باتری خورشیدی 100Ah می تواند 10 آمپر را برای 10 ساعت تامین کند.

یک باتری خورشیدی 200 آمپر ساعتی همان 10 آمپر را برای 20 ساعت یا 20 آمپر برای 10 ساعت تامین می کند.

باتری های خورشیدی مشابه هم و همه 12 ولت هستند اما هر چه آمپر ساعت آنها بیشتر باشد قیمت های آنها افزایش پیدا میکند

عمر باتری

هر بار که یک باتری خورشیدی چرخه شارژ و دشارژ را طی میکند مقدار کمی از ظرفیت خود را از دست میدهد. که بین باتری ها در چند صد سیکل اول این مقدار بسیار ناچیز خواهد بود  و بعد از چند سال تفاوت بین باتری ها مشخص خواهد شد و معمولا بعد از 500 سیکل چرخه تفاوت بین باتریهای خوب و باتری ها ضعیف مشخص خواهد شد.

همچنین بررسی نرخ تخلیه باتری هم بسیار موثر هست نرخ تخلیه به مقدار درصدی از کم شدن شارژ باتری بدون استفاده در ماه گفته میشود که در باتری ها سرب اسید قدیمی در هر ماه به 20 درصد میرسد و در باتری های عالی به 1 درصد در هر ماه می رسد.

وزن و اندازه

اکثر باتری های خورشیدی 12 ولتی در وسایل نقلیه یا تجهیزات ثابت نصب می شوند، بنابراین وزن معمولاً مشکلی ایجاد نمی کند.

با این حال، اگر برای مثال از باتری‌های خورشید برای کمپینگ استفاده می‌کنید، ارزش بررسی را دارد. آنها می توانند از حدود 9 کیلوگرم تا 32 کیلوگرم متغیر باشند.

و انتخاب اندازه مناسب نیز می تواند مهم باشد. ابعاد نباید غیر متعارف باشد، رقمی به نام "BCI Group Size" (شورای بین المللی باتری) نیز وجود دارد که یک استاندارد بین المللی است که اغلب توسط سازندگان وسایل نقلیه و تجهیزات ذکر می شود.

سوالات متداول در مورد باتری های خورشیدی

بهترین باتری ها برای انرژی خورشیدی کدامند؟

یون لیتیوم و به ویژه فسفات آهن لیتیوم، عموماً بهترین باتری‌ها برای انرژی خورشیدی دهستند ، زیرا فشرده‌ترند و چرخه‌های تخلیه بهتری دارند. و معمولا قیمت بالاتری دارند.

پنل خورشیدی با چه اندازه برای شارژ باتری 12 ولتی نیاز است ؟

اندازه یک پنل خورشیدی برای شارژ باتری 12 ولتی می تواند متفاوت باشد.

هر پنل با خروجی بالاتر از 100 وات این کار را انجام می دهد، اما ممکن است 12 ساعت یا بیشتر طول بکشد.و بستگی به آمپر ساعت باتری مورد استفاده دارد.

یک پنل خورشیدی 200 واتی ممکن است این کار را در 8 ساعت یا کمتر انجام دهد. برای محاسبه دقیقتر باید مشخصات پنل بررسی و محاسبات را انجام داد.

کدام باتری های خورشیدی بیشتر عمر می کنند؟

طولانی ترین باتری های خورشیدی، فسفات آهن لیتیوم (همچنین LiFePO4 نامیده می شود)، نوعی باتری لیتیوم یونی هستند.

نتیجه گیری نهایی

بهترین انتخاب ما برای بهترین باتری خورشیدی، باتری خورشیدی 12 ولت VMaxTanks یک مدل قدرتمند همه چیز تمام است .

مدل Weize یک گزینه مقرون به صرفه تر برای کسانی است که نیاز به برق رسانی به دستگاه های کم تقاضا مانند اسکوترهای متحرک یا موتورهای کشاورزی دارند.

در حالی که هر دوی اینها احتمالاً برای قیمت رقابتی خود جذاب هستند، سرمایه گذاری در باتری خورشیدی لیتیومی مانند ExpertPower LiFePO4 می تواند در دراز مدت ارزش بهتری داشته باشد. به خصوص اگر تقاضا برای عملکرد مداوم بالا و چرخه های شارژ مکرر باشد.

 • منبع مقاله : https://futurism.com
 • بازنشر و ترجمه : ادیسون کالا

چراغ دیوارکوب خورشیدی مدل COB

تومان104.000تومان145.000
چراغ دیوارکوب خورشیدی مدل COB از چراغ های دیواری ال ای دی است که با پنل خورشیدی می باشد. نور این لامپ خورشیدی مهتابی(سفید ) میباشد. این محصول داراری سنسور حرکت در شب می باشد و قابلیت تشخیص حرکت در فاصله 5 متری را داراست. این محصول برای فضای بیرونی ساخته شده است و در مقابل رطوبت و باران مقاوم است. این چراغ دارای RIP sensor + CDDS Night sensor  می باشد و می تواند به صورت خودکار در شب روشن شود . مدت زمان شارژ کامل محصول 6 تا 8 ساعت و در MODE 1 مدت زمان روشن بودن در شب حدود 6 ساعت و در MODE 3 به 9 ساعت هم می رسد. نور این مدل از چراغ  COB به دلیل 48 چیپه بودن از مدل مشابه SMD بیشتر است. مقایسه دیوارکوب cob وsmd این چراغ نوردهی خوبی دارد و دارای 3 حالت نوردهی است.
 • Mode 1 : فعال شدن در زمان تاریکی و با حرکت اجسام باعث روشن شدن آن می شود(حالت پرنور)
 • Mode 2 :روشنایی با 20 درصد توان نوری و حرکت اشیاء در 5 متری باعث روشن شدن تمام ظرفیت دستگاه به مدت 20 ثانیه می شود.
 • Mode 3 :روشن شدن با 50 درصد توان نوری چراغ به صورت خودکار در زمان تاریکی و ثابت ماندن تا زمان روشن شدن هوا
سنسور تعبیه شده در این محصول با هر حرکت در زاویه 120 درجه و شعاع 5 متری آن در مود  2 باعث روشن شدن پرنور آن  می شود. این چراغ جهت نصب بر دیوار ساخته شده ومی تواند دیوار های باغ و هر مکان دیگری را در شب روشن کند. ابعاد خود این محصول 102x53x130mm  است . همچنین بست و پیچ جهت نصب همراه با محصول تعبیه شده است. باتری درون این لامپ ظرفیت ۱۲۰۰ میلی آمپری دارد که در وجود نور با پنل خورشیدی شارژ می شود و در زمان روشنایی نوری حدود 12 لوکس خواهد داشت.

پروژکتور خیابانی خورشیدی لنزدار مدل LL-63t

تومان435.500
پروژکتور خیابانی خورشیدی لنزدار مدل LL-63t یا solar induction wall lamp از چراغ های خورشیدی با پنل است. این محصول به برق یا سیم کشی نیاز نداشته و با نور شارژ می شود و خودکار شب روشن می شود. چراغ خورشیدی دارای 3 چراغ COB با لنز تعبیه شده بر روی آن است. پنل خورشیدی این محصول بر روی پشت آن نصب شده و در روز و با نور باعث شارژ شدن محصول می شود. نوردهی بالای  این پروژکتور ها باعث شده که بتواند تا حدود 65 متر مربع را روشن کند البته برای بازدهی نوری بالاتر باید در ارتفاع بیشتر از 3 متر نصب شود. همچنین با کنترل تعبیه شده می توانید نور آن را کم و زیاد کنید یا نحوه تنظیمات روشن و خاموش شدن آن را عوض کنید. چراغ خورشیدی مذکور دارای سنسور حرکتی ، روشن شدن در شب(فتوسل) ، پنل خورشیدی (شارژ به واسطه نور ) می باشد. این محصول دارای سه نوع حالت روشن شدن می باشد.
 • Mode 1 : فعال شدن در زمان تاریکی و روشن شدن با حرکت اجسام در روبروی آن(حالت پرنور)
 • Mode 2 :روشنایی با 30درصدتوان نوری و حرکت اشیاء در 10 متری باعث روشن شدن تمام ظرفیت دستگاه به مدت 15 ثانیه می شود.
 • Mode 3 :روشن شدن با 70 درصد ظرفیت خود و ثابت ماندن نور آن در شب (غیر فعال شدن سنسور حرکت)
البته توجه کنید با کنترل آن شدت نوردهی در هر حالت را می توانید تغییر دهید. سنسور حرکتی آن می تواند در شب تا 10 متر فاصله حرکت اجسام را شناسایی کند.(البته به نحوه و ارتفاع نصب آن نیز بستگی دارد) جهت نصب آن پایه و پیچ و بست درون جعبه تعبیه شده است. این محصول دارای گواهینامه IP65 است که در مقابل باران و رطوبت مقاوم است و به آسودگی می توانید در فضای خارجی نصب کنید. باتری این محصول 6000 میلی آمپر ساعت است که در شب با توجه به مود استفاده می تواند بین 6 تا 9 ساعت مورد استفاده قرار گیرد .

چراغ خورشیدی دستی و پاوربانک مدل w-853

تومان420.000
چراغ خورشیدی دستی و پاوربانک مدل w-853 دارای دو چراغ cob لنز دار بوده و نوردهی خوبی دارد. این چراغ بدنه abs پلاستیکی داشته و در مقابل باران و رطوبت مقاوم است اما نمی توان غوطه ور درون آب استفاده کرد. پشت محصول دارای صفحه خورشیدی بوده و با نور خورشیدی باتری آن را شارژ می کند. نورافکن دستی دارای دسته و همچنین دو آهنربای قوی در پشت آن تعبیه شده است تا جهت نصب بتوانید آن را به تمام سطوح فلزی بچسبانید. محصول در جعبه خود دارای سیم مخصوص جهت شارژ دستگاه نیز می باشد. یعنی در زمانی که نمیخواهید با نور خورشید شارژ شود آن را به شارژر وصل کنید و باتری آنرا شارژ کنید. با نور خورشید حدود 5 ساعت در معرض نور مستقیم خورشید و با شارژر حدود 2 ساعت به شارژ کامل می رسد. روشنایی دستگاه قابل تنظیم بوده و با فشار دادن کلید روی آن نور آن نیز کم و زیاد می شود. طول عمر باتری آن با شارژ کامل و در استفاده حداکثر نور آن حدود 3 الی 4 ساعت می باشد. همچنین بر روی نورافکن دستی خورشیدی صفحه نمایشگر ال ای دی جهت نشان دادن شارژ باقی مانده دستگاه تعبیه شده است. برای شارژ تلفن همراه می توانید از کابل موجود در بسته محصول که مدل usb mini است استفاده کنید یا با توجه به نیاز خود از کابل خود جهت شارژ کردن استفاده کنید. دسته محصول قابلیت تنظیم در 180 درجه را داشته که در جهت تنظیم زاویه نوردهی قابل استفاده است.

چراغ ال ای دی خورشیدی + پاوربانک مدل SL-D6

تومان399.000
چراغ ال ای دی سولار خورشیدی مدل  SL-D6 دارای 42 عدد چیپ SMD بوده و نوردهی خوبی دارد. پشت محصول دارای صفحه خورشیدی بوده و با نور خورشیدی باتری آن را شارژ می کند. علاوه بر روشنایی می توانید از فلشر دستگاه به عنوان جلب توجه و همچنین در کمپینگ استفاده کند. نورافکن دستی دارای دسته بوده و آهنربا در پشت دسته آن جهت چسباندن به آهن قرار داده شده که متاسفانه آهنربا در حالت 90 درجه قادر به نگه داشتن دستگاه نمی باشد. محصول به دو روش قابل شارژ بوده و هم از طریق نور خورشید و هم با سیم قابل شارژ است. مسلما از طریق نور خورشید مدت زمان بیشتری نیاز دارد تا به شارژ کامل برسد. با سیم شارژر آن حدود 3 ساعت و با نور خورشید تا دو برابر این مدت برای شارژ کامل دستگاه زمان لازم است. روشنایی دستگاه قابل تنظیم بوده و با فشار دادن کلید روی آن نور آن نیز کم و زیاد می شود. مدت زمان شارژ کامل آن بین 4 تا 6 ساعت می باشد که مسلما در حالت نوردهی حداکثر آن 4 ساعت می باشد. روی دستگاه صفحه ای با چراغ ال ای دی برای نشان دادن میزان شارژ دستگاه تعبیه شده است. جهت شارژ نیز می توانید بسته به نیاز خود از کابل مورد نظر استفاده کنید ولی توجه کنید که باتری آن 3000 میلی آمپر بوده و در وهله اول جهت روشنایی ساخته شده. جهت تنظیم نوردهی دستگاه نیز می توانید دسته تعبیه شده را در حالته 0 تا 180 درجه حرکت دهید. توجه کنید که برای شارژ دستگاه تنها از سیم تعبیه شده درون جعبه دستگاه استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *